PZP online porovnanie je najlacnejšie riešenie

Povinné zmluvné poistenie

V dnešnom príspevku vám predstavíme, ako si čo najrýchlejšie, najlacnejšie a najpohodlnejšie požiadať prípadne porovnať viaceré ponuky PZP. Nebudete pritom potrebovať skoro nič. Ani kopec času, ani zbytočne veľa peňazí za ročné zabezpečenie. Stačí vám prístup na internet, mailová adresa, prípadne technický preukaz od vozidla. Čo preto urobiť? V pokoji sa usadiť. Zapnúť si stránku kde bez pochyby nájdete porovnanie PZP online cez jednoduchú žiadosť, nech už ide o to najlacnejšie alebo najvýhodnejšie na trhu. Nebude vás to stáť žiadne peniaze, len minimum času. Presvedčte sa o tom hneď kliknutím na hore uvedený odkaz. Okrem toho sa na danej stránke dozviete aj kopec iných užitočných informácií, týkajúcich sa tohto zabezpečenia.

Základné informácie o PZP

PZP alebo povinné zmluvné poistenie je zákon, ktorý nariaďuje každému majiteľovi vozidla jeho zabezpečenie. Nájsť ho môžete v mnohých poisťovacích spoločnostiach, ktoré sa svojimi ponukami viac menej líšia. Základ každej ponuky je taktiež stanovený zákonom. Preto musí každá zmluva garantovať 5 miliónové krytie pri poškodeniach na zdraví a 1 miliónové krytie pri škodách na majetku. Ak sa vám krytie máli, je možné si jeho hodnotu navýšiť, pochopiteľne za príplatok. Ale pozor podstatou celého povinného zmluvného poistenia je to, že kryje škody, ktoré spôsobíte vlastným pričinením iným prostriedkom a osobám, nie sebe.
Na odškodnenie škôd, ktoré spôsobíte sebe, je potrebné havarijné zabezpečenie. Našťastie, ponuky od Generali, Komunálnej poisťovni a Kooperative už niektoré z havarijných rizík vo svojich základných ponukách PZP obsahujú. Nepôjde o žiadne príplatkové ponuky. Ba naopak, v súčasnosti patria k jedným z najvýhodnejších na trhu. Napr. prvá zmienená poisťovňa vám umožňuje si vybrať jedno ľubovoľné havarijné riziko. Pri ostatných dvoch zmienených už máte automaticky k PZP úraz vodiča a posádky, ako aj poškodenie batožiny.
Ak vás zaujíma hlavne cena tohto zabezpečenia, nedá sa to nejako zhrnúť. Pravdou je, že každá poisťovňa si určuje vlastné tarify, čo môže spôsobiť, že rozdiely za poistnú zmluvu toho istého vozidla môžu v pokoji presiahnuť aj 300 eur. Najväčšie porovnanie, ktoré vám odhalí to najlacnejšie, najdrahšie, najvýhodnejšie, ale aj najlepšie povinné zmluvné poistenie na trhu, nájdete na stránke uvedenú v úvode.

Na aké vozidlá si ho možno zaobstarať?

Nech už máte akýkoľvek prostriedok, ktorý potrebuje technický preukaz, je potrebné ho poistiť. Škody totiž môže zapríčiniť aj technická porucha prostriedku, nielen vodič. PZP sa teda vzťahuje na motorové, nemotorové, ale aj na vozidlá bez EČV. Ide napr. 

  • auto,
  • prívesný vozík,
  • historické auto,
  • poľnohospodársky alebo pracovný stroj,
  • autobus,
  • dodávka,
  • motocykel atď.

Čo ak si povinné zmluvné poistenie neuzatvorím?

V prípade, že by ste uvažovali nad myšlienkami v neprospech PZP, odporúčame sa vám nad tým zamyslieť ešte raz. Je síce pravda, že nejde o najlacnejšiu záležitosť. No ako ste sa mohli vyššie dočítať, ak by ste spôsobili dopravnú nehodu alebo menšiu škodovú udalosť, vás vie toto zabezpečenie uchrániť od platenia vysokých súm. Zaplatiť bez tohto zabezpečenia by ste si museli tak či onak a ani by ste nemuseli spôsobiť žiadnu poistnú udalosť. Policajti pri zastavení akéhokoľvek vozidla od neho požadujú doklady, v rámci nich aj tie, ktoré sa týkajú tohto zabezpečenia. Konkrétne bielu a zelenú kartu. Bez ich prítomnosti alebo v prípade ich neplatnosti by ste si mohli zaplatiť nielen stovky, ale hneď aj tisíce eur. A to u nás, ale aj v zahraničí. Za našim územím majú niektoré krajiny právomoci úplne zabaviť vozidlo s neplatným PZP.

Bezplatné PZP online porovnanie

Staršie auto

Nakoľko je poisťovacích spoločností dosť veľa, tak aj ponúk bude dosť. Je príliš zdĺhavé si všetko zisťovať osobne a na to bol vymyslený jeden špeciálny nástroj. Online kalkulačka, ktorá vám do 15 minút urobí porovnanie ponúk PZP. Nie je nič lepšie ako sa nemusieť rozptyľovať návštevami po mnohých poisťovniach či ušetriť až stovky eur. A práve tento nástroj vám ušetrí aj čas aj peniaze. Keďže je zadarmo a porovnanie si viete urobiť nezáväzne, vďaka nemu sa môžete venovať aj iným veciam. Napr. aj oddychu po práci a nie ho tráviť návštevami v rôznych pobočkách.
Online kalkulačka na porovnanie PZP funguje na báze zadania technických parametrov poisťovaného vozidla. Na základe toho sa vám vygenerujú jednotlivé ponuky rôznych poisťovateľov. Všetko bude zobrazené prehľadne. Priamo z výsledkov môžete o niektorú ponuku aj požiadať, a to kliknutím na ňu. Dopíšete údaje o vás, ak ste majiteľ daného dopravného prostriedku. Na mail vám spätne príde niekoľko dokumentov, v rámci nich aj dočasná biela karta. Tá dokazuje platnosť PZP a je nutné ju mať vo vozidle. Jej originál vám bude doručený poštou hneď ako poisťovňa zaeviduje z vašej strany platbu poistného.

Už viete u koho požiadate?

Ak teda túžite po najlacnejšom, najlepšom a najvýhodnejšom PZP, hore uvedená stránka vám v tom určite pomôže. Jej veľkou výhodou je to, že vám nezobrazí len jednu ponuku, ale hneď viacero s presnou výškou poistného. Rozhodovať sa o výbere ponuky môžete tak dlho, ako len chcete. Nikto vás nebude súriť, ani na vás vyvíjať psychický nátlak, aby ste si zvolili práve jeho ponuku. Tak sa teda dobrovoľne nepripravte o hodiny času, ktoré by ste trávili v kamenných pobočkách, keďže online vybavíte všetko do 15 minút. Pre viac informácií o PZP si môžete prečítať aj tento článok na slovenskej wiki.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *